FORMAT - ZAPROJEKTUJEMY TWÓJ SUKCES!

Przejdź do treści
Architektura
jest dla nas formą myślenia, odzwierciedleniem wizji tlącej się w naszych głowach. Staramy się sięgać po rozwiązania oczywiste, choć niebanalne. Istotą jest odnalezienie granicy pomiędzy tym co nudne i zwyczajne, a tym co proste i piękne. W trakcie projektowania zapamiętujemy obrazy i nastroje kojarzące się z danym zadaniem. Wpływ na efekt końcowy mają również osobiste przeżycia i skojarzenia.

NATURA - PRZESTRZEŃ

A01_k.jpg

NIZIO DESIGN - MICHNIÓW

A02.jpg

RUINY HUTY JÓZEF - SAMSONÓW

A05.jpg

NIZIO DESIGN - MICHNIÓW

A03.jpg

SLIEZSKY DOM

A04.jpg
Proces twórczy
jest czymś intymnym, opatrzonym odpowiednią obserwacja i natchnieniem. Jest to współgranie uczucia i rozumu. Czy jest możliwym przenieść uczucia na papier? Zamienić je w linie, punkty i płaszczyzny, tak aby tworzyły budowlę? Doświadczamy tego codziennie w naszej pracy. Szukamy, tworzymy i realizujemy. Efektem końcowym i odpowiedzią na to pytanie jest zadowolenie i satysfakcja klienta - odbiorcy i prowodyra całego działania.
Dostając zadanie projektowe przystępujemy do wstępnej analizy. Odpowiadamy na pytania o cel, miejsce, materiał, kolor, kształt, formę. Słuchamy i działamy. Projektowanie to wymyślanie, które wynika z obserwacji i natchnienia. Obserwacji przestrzeni, której zajmujemy się jedynie skromnymi fragmentami.

RAFAŁ CYWIŃSKI

SZ_Cywinski_k.jpg

ANIA - ŹRÓDŁO NIEWYCZERPANEJ INSPIRACJI

A06.JPG

AGA GIECKO

SZ_AgaGiecko_2.jpg

IGOR MITORAJ - KRAKÓW RYNEK

SZ02_Igor_Mitoraj_Rynek.jpg

BANKSY

SZ3_Banksy.jpg
Co nas inspiruje?
Może się to wydawać banalne ale... Wszystko. Inspirują nas promienie słońca padające w zamglonym lesie, widok ze zdobytego zaśnieżonego szczytu, stare drzwi z cudownie wystylizowaną klamką znalezione w jednej z inwentaryzowanych kamienic. Szczegóły, detale, podmuch wiatru... Wszystko.

MUZYKA - RYTM - HARMONIA - EMOCJE

M05.jpg

CORY HENRY - THE REVIVAL

M02.jpg

MARCUS MILLER

M01.jpg
Jesteśmy obserwatorami świata.
Swoiste skrzywienie, przez które (a w zasadzie, dzięki któremu) odbieramy świat wszystkimi zmysłami, intuicyjnie wyczuwam takie elementy jak odpowiednie proporcje, rytm. Obserwujemy świat, aby lepiej go zrozumieć. Zadajemy pytania i przybliżamy się do własnych odpowiedzi, szukamy i odnajdujemy, rysujemy i skreślamy aż do osiągnięcia celu.
Architektura, którą tworzymy jest doznaniem mającym swoją formę i kształt. Wierzymy w nasza precyzję spojrzenia, które pomaga nam w podejmowaniu odpowiednich decyzji.
G01.JPG
G02.jpg
G07.jpg
G04.jpg
G05.jpg
G06.jpg
G03.jpg
G08.jpg
G09.jpg
BIURO             O NAS           OFERTA
Pracownia Architektonicza FormaT
ul. Ks. P. Ściegiennego 1A, lok.11, Kielce
M: +48 668348852 | biuro@pa-format.pl
copyrIght PA FORMAT 2020
Wróć do spisu treści