- PA FORMAT

Przejdź do treści

Menu główne:


N E W S

CZYLI MOTYWUJĄCE NAS DOBRE WIADOMOŚCI I INFORMACJE

01.2017
Nowy Rok rozpoczynamy kolejnymi budującymi informacjami. Otrzymaliśmy dwie
I NAGRODY
W KONKURSIE NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ZAGOSPODAOWANIA PRZESTRZENI PUBLICZNEJ
DWÓCH PODOBSZARÓW OBJĘTYCH PROGRAMEM REWITALIZACJI W LEŻAJSKU

01.2017
I NAGRODA - OBSZAR RYNKU W LEŻAJSKU
W KONKURSIE NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ZAGOSPODAOWANIA PRZESTRZENI PUBLICZNEJ
DWÓCH PODOBSZARÓW OBJĘTYCH PROGRAMEM REWITALIZACJI W LEŻAJSKU

Najistotniejszą ideą zagospodarowania Rynku było takie ukształtowanie terenu, aby przy zachowaniu założeń projektowych stworzyć cały teren jako jednolity i spójny estetycznie obszar, a jednocześnie wydzielić strefy funkcjonalne, które w maksymalny sposób poprzez zróżnicowanie poziomów i zastosowanie różnych form izolacji akustycznej i wizualnej zminimalizują negatywne skutki przecinającej Rynek drogi z rondem.
Cały przeznaczony pod Inwestycję teren Rynku podzililiśmy na cztery strefy funkcjonalne, wzajemnie przenikające się i współgrające, ale o nieco odrebnym charakterze i przezanczeniu: Rynek główny, Plac przed Pomnikiem Władysława Jagiełły, Plac przed Urzędem Miasta i Skwer ks.. Stanisława Lubasa [...].01.2017
I NAGRODA - PLAC PRZED MIEJSKIM CENTRUM KULTURY W LEŻAJSKU
W KONKURSIE NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ZAGOSPODAOWANIA PRZESTRZENI PUBLICZNEJ
DWÓCH PODOBSZARÓW OBJĘTYCH PROGRAMEM REWITALIZACJI W LEŻAJSKU

Obszar ten obejmował zdegradowny obecnie plac przed Miejskim Centrum Kultury, mieszczący się w narożniku ulic Marii Skłodowskiej Curie i Adama Mickiewicza.
 Główną ideą organizatorów konkursu było przywrócenie tego obszaru społeczności i utworzenie atrakcyjnej wizualnie i programowo przestrzeni publicznej.
Mamy nadzieję, że naszym projektem uda się nadać temu miejscu nową wartość i tym samym zachęcić mieszkańców do spędzania tam wolnego czasu.

Konkurs SARP - 1 nagroda
11.2016
Z ogromną przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy
I NAGRODĘ
W KONKURSIE NA OPRACOWANIE KONCEPCJI URBANISTYCZNO-ARCHITEKTONICZNEJ
ZAGOSPODAROWANIA TERENU WOKÓŁ ZALEWU LUBIANKA W STARACHOWICACH

Fragment opinii sądu konkursowego:
   Projekt w sposób różnorodny i wielowątkowy lecz zarazem syntetyczny, kreuje atrakcyjną – publiczną i intymną – przestrzeń rekreacji, wypoczynku i sportu na obszarze zalewu „Lubianka”.
    W sposób harmonijny wpisuje się w istniejące środowisko. Umiejętnie wykorzystuje jego krajobrazowe i fizjograficzne walory, niwelując zarazem ułomności. Tworzy środowisko o wysokich wartościach urbanistycznych i architektonicznych, spójnych w konwencji rozwiązania kompozycyjnego, sposobie komunikacji, kształtowania stref funkcjonalnych, dyspozycji, tektoniki i charakteru form architektury, w różnych ich skalach, oraz ich rozwiązaniach faktury i detalu.
Stworzone środowisko jest przyjazne wszystkim użytkownikom, w różnych przedziałach wiekowych i statusach społecznych, zróżnicowane funkcjonalnie i atrakcyjnie umeblowane. Umożliwia uprawianie wielu różnych form aktywności i jest dostępne dla wszystkich.[...]
    Wykreowana architektura ma swoją poetykę. Jest nowoczesna i wyrafinowana, zarówno w dynamice geometrycznego ukształtowania form dużych gabarytów, w miejscach o silnej ekspozycji publicznej, jak i w prostocie form architektury małej, ulokowanej w enklawach wyciszenia i intymności. Rozwiązanie umeblowania wszystkich stref są przemyślane i spójne w konwencji.[...]
    Na dodatkowe wyróżnienie zasługuje propozycja zdyscyplinowanego w układzie rytmicznym i urokliwego w charakterze architektury, ukształtowania pierzei zabudowy usługowej, na obszarze C, stanowiącej jej pierzeję północną. Nawiązując swą kolorystyką i prostotą form do architektury śródziemnomorskiej, wpisuje się ono w ogólną poetykę wyrazu architektury całego kompleksu.
Dużą wartością jest też pasmowy układ piaszczystej plaży oraz tarasowe, dopasowane do konfiguracji terenu, rozwiązanie kaskadowej plaży trawiastej, budującej jej interesujące, poziomo rozplanowane, sektory funkcjonalne.[...]Osiedle Jaworowa Polana w Siodłach k/Kielc
09.2016
Uzyskaliśmy decyzje o pozwoleniu na budowę dla I etapu osiedla Jaworowa Polana w Siodłach k/Kielc.
Wkrótce rozpocznie się realizacja, a na naszych stronach pojawi się prezentacja osiedla.
Fragment opisu developera:
"Z uwagą i starannością, na wyszukanym przez nas obszarze niecałych 20 000 m2, szykujemy kompleks 100 mieszkań na bazie domów szeregowych zlokalizowanych w malowniczo położonej miejscowości Siodła między Kielcami a Zagnańskiem. [...] Osiedle wyróżniać się będzie dużą ilością zieleni, placem zabaw dla dzieci, dużą ilością dodatkowych miejsc parkingowymi dla gości, indywidualnymi powierzchniami tarasów lub działek przypisanych do każdego mieszkania. Całe osiedle będzie ogrodzone, z zdalnie sterowanym wjazdem. Na życzenie Klientów mieszkania mogą zostać wyposażone w systemy inteligentnych technologii pozwalających zdalnie kontrolować swoje mieszkanie poza nim. Mieszkania zaprojektowaliśmy jako mieszkania „bez czynszowe” tj. brak wspólnych powierzchni mieszkalnych, uzyskując w ten sposób komfort życia jaki charakterystyczny jest dla własnego domu. A na koniec po pracy zanurzysz się w miękkich dźwiękach dochodzących z każdego zakamarka mieszkania dzięki instalacji Multiroom, którą przygotujemy na Twoje życzenie pod Twoje przyszłe urządzenia!"09.2015
I znów miła wiadomośc:
MCK PGE GIGANTY MOCY NAGRODZONE W KONKURSIE POLSKA PIĘKNIEJE!
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoje "trzy grosze" do tego sukcesu.


08.2015
Niezmiernie miło nam poinformować, że zrealizowany projekt domu jednorodzinnego w Cedzynie uzyskał nagrodę ZŁOTEGO ARCHI+ 2014 za najlepszą architekturę woj. świętokrzyskiego w kategorii domów jednorodzinnych.
Serdecznie dziekujemy wszystkim, którzy oddali na nas głos w plebiscycie!!!
07.2015
Nominacja do nagrody głównej w konkursie POLSKA PIĘKNIEJE!
Projekt, zrealizowany na podstawie naszej koncepcji, w ramach którego powstały GIGANTY MOCY znalazł się w gronie trzech projektów nominowanych do nagrody głównej w ogólnopolskim konkursie "POLSKA PIĘKNIEJE - 7 CUDÓW FUNDUSZY EUROPEJSKICH".

08.2014
Zmienliśmy siedzibę biura. W związku z tym, że systematycznie powiększamy nasz zespół, aby jeszcze szybciej i lepiej móc obsługiwać Państwa inwestycje  zapraszamy do lokalu nr 4 na pierwszym piętrze tego samego budynku. Zapraszamy.

10.2013
W galerii prezentacja nowego projektu domu jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej. Budynek już uzyskał pozwolenie na budowę i rozpoczęła się realizacja.

09.2013
Projekt mieszkalno-usługowy mieszczący Przedszkole w Kielcach uzyskał pozwolenie na budowę.

12.2013
Budynek MCK w Bełchatowie uzyskał pozwolenie na uzytkowanie. Otwarcie wystawy GIGANCI MOCY na przełomie kwietnia/maja 2014.

10.2012
Drobne zmiany na stronie. Dodaliśmy dział z linkami do najważniejszych przepisów pomocnych przy planowaniu i realizacji inwestycji

10.2012
Dobiega końca realizacja przebudowy i rozbudowy sklepu NOMI w Przemyślu. Planowane otwarcie - październik 2012.


05.2012
Trwaja prace nad realizacją budynku fitness i SPA, mieszczącego m.in. Squasha i kręgielnię w Bilczy. Zamknięto stan surowy i trwaja prace wykońćzeniowe.

08.2011
Trwa realizacja koncepcji MCK w Bełchatowie wg projektów wykonawczych pracowni Studio DNA. Obiekt już osiągnął stan "zero" i pnie sie w górę.

12.2011
Zakończono realizację supermarketu GAMA sieci Społem. Obiekt uroczyście otwarto 12-go grudnia.

10.2011
Rozpoczęła się realizacja projektu Miejskiego Centrum Kultury z ekspozycją GIGANTY MOCY.
Zapraszamy do obejrzenia koncepcji w galerii projektu.

09.2011
Zakończyliśmy prace nad projektem Rozbudowy i Przebudowy skleu NOMI i CARREFOUR w Przemyślu dla Echo Investment. Inwestycja uzyskała pozwolenie na budowę.

08.2011
Rozpoczęła się realizacja Supermarketu spożywczego w Kielcach zaprojektowanego dla PSS Społem. Wkrótce prezentacja w dziale projekty.

11.2009
Dzięki nawiązaniu współpracy z hiszpańskim biurem projektów grupy AYESA  powstała koncepcja budynku Centrum Administracyjnego w Rzeszowie, który prezentujemy w dziale projekty.

08.2008
Z przyjemnością prezentujemy nagrodzoną w konkursie SARP koncepcję przebudowy i rozbudowy siedziby Urzędu Miasta w Kielcach przy ul. Rynek 1. Za prace otrzymaliśmy wyróżnienie I-go stopnia. Więcej w zakładce projekty.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego